Pogrzeb religijny

Należy zgłosić się do naszego zakładu i wyrazić wolę pochówku tradycyjnego z trumną lub z urną w obrządku rzymskokatolickim, prawosławnym, polskokatoliskim lub innym z udziałem Księdza. Wybór cmentarza i miejsca na nim należy do rodziny (cmentarze komunalne i parafialne). Nabożeństwo Żałobne za osobę zmarłą odbywa się zwykle w Kościele Parafialnym zmarłego. Podczas kontaktu z Zakładem Pogrzebowym należy dostarczyć odzież dla zmarłego lub wybrać ją z dostępnej oferty, jak również wybrać trumnę lub urnę, wieńce i pozostałe akcesoria. Ceremonia pogrzebowa zaczyna się modlitwą w kaplicy cmentarnej, następnie żałobnicy wraz z księdzem towarzyszą zmarłemu w jego ostatniej drodze, podczas składania do grobu.

Pogrzeb świecki

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów Usługi Pogrzebowe Postrożni oferują usługę pogrzebu świeckiego. Współpracujemy z zaufanym i licencjonowanym Mistrzem Ceremonii, który po wyrażeniu woli przez Państwa pochówku świeckiego skontaktuje się z Państwem telefonicznie lub osobiście w celu omówienia mowy pożegnalnej oraz ustalenia przebiegu całej ceremonii pogrzebowej. Do każdego pochówku podchodzimy indywidualnie oraz z wielkim zaangażowaniem. Ważne jest dla nas aby godnie i z należytym szacunkiem pochować zmarłą osobę. Pomagamy załatwić wszystkie formalności związane z cmentarzem oraz zasiłkiem pogrzebowym. Zlecenia przyjmujemy całodobowo.

Ten typ uroczystości pogrzebowej zamawiają ludzie niewierzący, ale jak się okazuje nie zawsze jest to w pełni jednoznaczne. Zdarza się że ludzie wierzący nie mogą być pożegnani w kościele podczas mszy świętej, bo ksiądz z jakiś przyczyn odmawia im tego przywileju. Wtedy można poprosić o pomoc Mistrza Ceremonii, który poprowadzi ceremonię w duchu religijnym. Świecką ceremonię zamawiają również ludzie głęboko wierzący.
Ceremonia świecka jest uroczystością całkowicie poświęconą zmarłemu. Przebieg pogrzebu świeckiego prowadzi się według scenariusza ustalonego z rodziną zmarłego. Bywa też i tak że rodzina i przyjaciele zmarłego należą do różnych wspólnot religijnych, wtedy taktownym rozwiązaniem jest świecka ceremonia.

Podczas kontaktu z Zakładem Pogrzebowym należy dostarczyć odzież dla zmarłego lub wybrać ją z dostępnej oferty, jak również wybrać trumnę lub urnę, wieńce i pozostałe akcesoria. Zakład pogrzebowy kontaktuje rodzinę z Mistrzem Ceremonii, który przeprowadza wywiad na temat osoby zmarłej (kim był, osiągnięcia rodzinne i zawodowe, zainteresowania itp.). Mowa pogrzebowa oddaje hołd zmarłemu, przypomina jego życie, podsumowuje je, mówi o jego osiągnięciach, poglądach, pracy zawodowej, sytuacji rodzinnej. Po przygotowaniu mowy pogrzebowej Mistrz Ceremonii przysyła ją do akceptacji rodzinie.


PHU POST-GRANIT USŁUGI POGRZEBOWE POSTROŻNI
KAMILLA POSTROŻNA
UL. MASARSKA 1 ZIELONA GÓRA TEL. 887 03 09 58, 885 31 12 76
NIP: 973-056-09-86 REGON 365356263